بنر درباره توسعه ایران

همراه گرامی، سلام!

اگر به دنبال نقطه آغازین باشیم، می‌توان گفت ایده شکل‌گیری توسعه ایران به سال ۱۳۹۵ باز می‌گردد. در آن روزها بحث‌های توسعه با گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، داغ شده بود و اشتیاق جامعه ایران، مخصوصا قشر دانشجو به این مفاهیم روز‌به‌روز بیشتر می‌شد. ما نیز به عنوان گروهی از مشتاقان توسعه روزافزون این سرزمین، علاقه‌مند و پیگیر این مفاهیم شدیم.

پس از گذشت ۳ سال، با راه‌اندازی توسعه ایران، رسالت آموزش و ترویج مفاهیم توسعه به زبان ساده و نقد و بررسی آن را به صورت داوطلبانه در پیش گرفتیم؛ باشد که این تلاش هرچند کوچک، به شناخت بهتر این حوزه مهم کمک کند؛ زیرا بر این اعتقادیم که اولین گام در توسعه ایران عزیز، شناخت و باور این مساله است که ضعف علمی و راهبردی بزرگی در مفاهیم توسعه در بین مدیران، مسئولین و مردم وجود دارد. به قول شعر معروف:

آن کس که نداند و نداند که نداند                                                                در جهل مرکب ابدالدهر بماند

«ندانستن» به خودی خود عیب نیست اما عدم آگاهی از آن است که زیان بسیاری می‌آفریند. پس از اقرار به ندانستن، انسان گام‌های بعد را برمی‌دارد؛ تلاش می‌کند یاد بگیرد، دانش فراگرفته را به تصمیمات منطقی و درست تبدیل کرده و بر اساس آن حرکت کند. این هدفی است که نسل حال و آتی مردم این سرزمین، باید در راستای آن، گام بردارند و البته امید بسیاری به تحقق آن وجود دارد.

 مارک منسون: «بی‌اطمینانی، ریشه اصلی هرگونه پیشرفت و رشد است. یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: مردی که معتقد است همه‌چیز را می‌داند، هیچ‌چیز نمی‌آموزد. ما نمی‌توانیم چیزی را بیاموزیم بدون اینکه از آن بی‌اطلاع باشیم. هرچه بیشتر به ندانستن خود اعتراف کنیم، فرصت‌های بیشتری را برای یادگیری به دست می‌آوریم.»

 

بنر تماس با ما و همکاری با ما

اگر شما نیز صاحب‌نظر یا علاقه‌مند به مباحث این حوزه هستید، لطفا از بخش تماس با ما، هرگونه مطلب، انتقاد و یا پیشنهادی را در میان بگذارید. قطعا این پویش نیازمند نقد است تا رو به بهبودی رود. همچنین اگر خواهان همکاری با تحریریه توسعه ایران هستید، از بخش همکاری با ما، اقدام فرمایید.

              ت ماس با ما                              همکاری با ما           

 

بنر حمایت از توسعه ایران

حمایت از توسعه ایران

توسعه ایران، مرجعی کاملا مردمی و غیرانتفاعی با تأییدیه NIC به شماره ۴۶۵۳۰۸۸۷۴ از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پویش با هدف اعتلای ایران عزیز تشکیل شده است و هیچ منبع درآمدی به جز کمک‌های مردمی ندارد. لازم به ذکر است اعضای توسعه ایران هیچ‌گونه دریافت مالی بابت فعالیت داوطلبانه خود ندارند و تمامی حمایت‌ها و درآمدهای توسعه ایران صرف این حرکت فرهنگی خواهد شد. برای ادامه حیات این پویش، نیازمند یاری سبزتان (نذر فرهنگی) هستیم:

             آیدی پِی                               حامی باش            

 

به امید آن که روزی کشور عزیزمان را در زمره کشورهای توسعه‌یافته دنیا ببینیم.

پرچم ایران

چـو ایـــران نباشــد، تن من مبـــاد                                                              در این بـوم و بر، زنـده یک تـن مباد

همه سر به سر تن به کشتن دهیم                                                              از آن بِـه که کشور به دشمن دهیم